Blog Ciekawe case'y, praktyczne wskazówki, zero lania wody

Na miejsca, gotowi, start – 9,58!

Na blogu Milestone PR zaczynamy nowy cykl wpisów poświęcony marketingowi sportowemu. Co oznacza tytuł 9,58? To aktualny rekord świata Usaina Bolta w biegu na 100 metrów. Jamajczyk to bezsprzecznie jedna z największych gwiazd współczesnego sportu, której wartość rynkowa szacowana jest na 385 milionów dolarów.

Piłka po naszej stronie, czyli decydujące momenty kadry Nawałki

Na pierwszy ogień temat bardzo aktualny, czyli nasza piłkarska reprezentacja. Poniżej prezentujemy garść informacji, którymi już w czwartek (8.10) będzie można zaimponować mężowi, żonie, dzieciom, znajomym podczas oglądania meczu Szkocja-Polska :)

Reprezentanci Polski wiedzą o jak wysoką grają stawkę. Przed rozpoczęciem eliminacji zrezygnowali z proponowanych przez PZPN pewnych 3 mln złotych za udział w eliminacjach (+ 5 mln za ewentualny awans) i zaproponowali ambitne rozwiązanie – ponad 10 milionów złotych za awans i kompletne zero w razie niepowodzenia. W przypadku awansu PZPN jednak z pewnością nie dołoży do interesu, bo każdy uczestnik Euro 2016 otrzyma od UEFA ponad 20 milionów euro. Do tego dojdą także niemałe premie od sponsorów kadry. Od 17 lutego br. głównym sponsorem reprezentacji jest Grupa LOTOS. Kontrakt pomiędzy nią, a Polskim Związkiem Piłki Nożnej obowiązuje do 31 grudnia 2018 roku. W ramach współpracy z PZPN Grupa LOTOS może posługiwać się tytułem „Głównego Sponsora Reprezentacji Polski w Piłce Nożnej” oraz wykorzystywać oficjalne logo reprezentacji do własnej działalności. Porozumienie z PZPN zapewnia także ekspozycję Grupy LOTOS na strojach treningowych kadry, nośnikach reklamowych podczas meczów rozgrywanych w Polsce, tablicach sponsorskich i biletach. W gronie pięciu oficjalnych sponsorów reprezentacji znajdują się aktualnie Biedronka, Alior Bank, Okocim, Ustronianka i bohater ostatnich dni w świecie marketingu sportowego, czyli nowy sponsor Chicago Bulls – kantor internetowy Cinkciarz.pl.

W szkockim Glasgow piłkarska reprezentacja Polski może zapewnić sobie trzeci w historii awans do Mistrzostw Europy. Siedem lat temu na turnieju rozgrywanym w Austrii i Szwajcarii „biało-czerwoni” pod wodzą Leo Beenhakkera delikatnie mówiąc nie zachwycili przegrywając 0:2 z Niemcami, 0:1 z Chorwacją i pechowo remisując 1:1 z Austrią po wątpliwym rzucie karnym podyktowanym przez Anglika Howarda Webba w 93. minucie. Cztery lata później razem z Ukrainą byliśmy gospodarzami turnieju, ale ponownie nie wyszliśmy z grupy przegrywając decydujący mecz we Wrocławiu z Czechami 0:1 (wcześniej dwa razy w Warszawie zremisowaliśmy po 1:1 z Grecją i Rosją).

W nadchodzących Mistrzostwach Europy, które odbędą się we Francji w dniach 10 czerwca – 10 lipca 2016 r. po raz pierwszy w historii zagrają aż 24 zespoły (dotychczas 16), tak więc teoretycznie łatwiej jest osiągnąć awans. Na razie znamy pięć zespołów, które walczyć będą o europejski czempionat: Francja (gospodarz turnieju ma zapewnione miejsce) oraz drużyny świetnie grające w eliminacjach: Czechy, Islandia (debiut w ME), Anglia i Austria. Komplet drużyn poznamy 17 listopada br. po meczach barażowych. Miesiąc wcześniej (18.10) odbędzie się losowanie grup na francuski turniej.

Początek meczu Szkocja-Polska na mieszczącym ponad 52 tys. kibiców Hampden Park w Glasgow o godzinie 20:45. Transmisja w Polsacie.

Share Button

Możliwość komentowania jest wyłączona.