Realizacje Zobacz, z czego są zadowoleni nasi Klienci:)

Promocja książki J.K. Rowling dla Publicat

Opracowaliśmy koncepcję nowej formuły spotkań z dziennikarzami. Miały towarzyszyć premierom wydawniczym Grupy Wydawniczej Publicat. Nazwaliśmy je Publicat Cafe. Pierwsze spotkanie zorganizowaliśmy w restauracji Opasły Tom. Promowaliśmy na nim nowość wydawniczą „Jedwabnik” Roberta Galbraitha (pseudonim J.K. Rowling).

 

Zadania agencji:

 

  • Wymyślenie nowej formuły spotkań z dziennikarzami
  • Pozyskanie ciekawej lokalizacji
  • Kompleksowa organizacja eventu z elementami scenariusza nawiązującymi do fabuły powieści (konkurs, menu)
  • Wytypowanie i zaproszenie dziennikarzy
  • Opracowanie oprawy graficznej i treści materiałów
  • Organizacja konkursów dla uczestników oraz w mediach społecznościowych
  • Follow up, dystrybucja nagród
  • Raport z publikacji prasowych

 

***

„Konsultanci agencji Milestone PR realizowali dla Grupy Publicat SA działania z zakresu media relations związane z ważną dla nas premierą wydawniczą. Zadanie polegało na zainteresowaniu dziennikarzy nowym tytułem Wydawnictwa Dolnośląskiego. Agencja zaproponowała i zrealizowała ciekawą formułę eventu prasowego pod nazwą „Publicat Cafe”, zapewniając kompleksową obsługę organizacyjną, w tym oprawę graficzną, materiały prasowe, zaproszenie gości i wsparcie podczas spotkania. W wyniku starań agencji książką zainteresowały się ważne dla nas osoby i redakcje. Zostały także przeprowadzone akcje promocyjne z wybranymi partnerami medialnymi. Projekt zakończony został szczegółowym raportem wraz z interesującymi rekomendacjami w zakresie podobnych działań. Promowany tytuł okazał się bestsellerem, plasując się na czołowych miejscach w rankingach sprzedaży w sieciach Empik i Matras oraz w księgarniach internetowych.

Polecamy agencję Milestone PR jako wiarygodnego i godnego zaufania partnera w projektach komunikacyjnych. Byli elastyczni i dyspozycyjni. Rozumieli nasze potrzeby i uwarunkowania związane z lokalizacją firmy w dwóch miastach. Zdalna komunikacja przebiegała sprawnie. Szybko reagowali na nowe okoliczności, mieli ciekawe pomysły i pracowali z dużym zaangażowaniem. Jako wydawnictwo zawracamy szczególną uwagę na styl i kulturę osób, które angażujemy w nasze projekty. Również pod tym względem reprezentanci Milestone PR dali się poznać jako profesjonaliści. W projektach, w których kluczową rolę odgrywa opinia to bardzo ważny element. Dlatego w przyszłości chętnie zwrócimy się do Milestone PR o wsparcie działań public relations naszej Grupy.”

Michał Stecki
Wiceprezes Zarządu Publicat SA

Możliwość komentowania jest wyłączona.